sito łukowe

Do czego służą sita łukowe?

0
283

Wykonane w technologii sit szczelinowych sita łukowe to najczęściej specjalnie zakrzywiony ekran statyczny. Dzięki temu może pełnić funkcję prostego filtra mechanicznego. Powierzchnia filtra ma paraboliczną lub zakrzywioną powierzchnię, skąd bierze się nazwa filtra. Zaletą takiego kształtu jest to, że zawieszone ciała stałe, które są odfiltrowane z wody, zsuwają się po powierzchni parabolicznej i są gromadzone w pojemniku. Woda przechodzi przez powierzchnię paraboliczną i jest zbierana na dnie sita. Czyszczenie mechaniczne po zakończeniu procesu filtrowania można (jeśli to konieczne) wykonać za pomocą szczotek.

Sito może przetwarzać ilości od 2 do 100 m3 w zależności od całkowitej powierzchni. W tego rodzaju filtrach najczęściej stosuje się sita szczelinowe, w których odstępy między szczelinami mają od 0,1 do 2 mm, w zależności od rodzaju filtrowanego materiału i jego przeznaczenia.

Branże wykorzystujące sita łukowe

Sita łukowe wykorzystywane są w wielu branżach i różnych gałęziach przemysłu. Choć często możemy sobie z tego nie zdawać sprawy, różne produkty wymagają w fazie przygotowania do sprzedaży bardzo precyzyjnego odfiltrowania i kalibrowania. Najczęściej sita łukowe można znaleźć w różnych urządzeniach, które wykorzystują:

  • Przemysł przetwórstwa mięsnego i warzywnego
  • Przemysł chemiczny
  • Przemysł papierniczy i tekstylny

Sita łukowe – ogólne informacje

Jeśli używasz produktu, w którego przetwarzaniu łatwo formują się grudki, sita łukowe są rozwiązaniem, dzięki któremu zawieszone cząstki stałe nie będą powodować zapychania szczelin. Sita łukowe zostały specjalnie opracowane i zaprojektowane z myślą o wydajnym i skutecznym sposobie odprowadzania ciał stałych z procesu i przepływu ścieków. Ze względu na duże zróżnicowanie szerokości szczelin tego rodzaju sita mogą być stosowane w wielu sektorach. Każda sytuacja i aplikacja wymaga innego podejścia, co oznacza, że ​​jeśli standardowe rozmiary nie spełniają oczekiwań klienta, zawsze istnieje możliwość wyboru rozwiązania szytego na miarę. Sita są produkowane w taki sposób, że woda jest niemal natychmiast spuszczana z dopływającego strumienia. Długość sit oraz określony kąt sita, daje czas na wyschnięcie odwodnionej substancji stałej.

Ciecz zawierająca ciała stałe (szlam) wlewa się do skrzyni zasilającej i przelewa na sito. Ostra, prowadząca krawędź każdego drutu klinowego odcina cienką warstwę wody i drobne cząstki stałe. Większe cząstki spływają po powierzchni sita, aż większość cieczy zostanie usunięta. O wielkości cząstek decyduje wielkość cząstek węgla oraz ich prędkość osiadania w cieczy. Rozmiar separacji w większości operacji jest zwykle o połowę mniejszy od otworu w ekranie.

Jak działają sita łukowe?

Substancje do filtrowania doprowadzane są do sit przez specjalne dysze, które mają standardową szerokość 500 mm i można je łatwo wymienić. Każda dysza ma własny zawór elektromagnetyczny w celu zabezpieczenia przed zbyt dużym ciśnieniem wody. Kolejną zaletą jest to, że sita łukowe mogą być oczyszczane mechanicznie tylko wtedy, gdy jest to wymagane. Oprócz spiralnego systemu natryskowego mogą być również stosowane systemy natryskowe, które są napędzane pneumatycznie lub elektrycznie.

Możesz uzyskać znacznie większą wydajność i bardziej precyzyjną separację dzięki wysokiej jakości sitom łukowym we wszystkich rozmiarach. Jeśli wymagasz wydajności, doskonałego dopasowania i doskonałego przesiewania, odwadniania, klasyfikacji i separacji, potrzebujesz sit łukowych, które są dostępne w wielu rozmiarach, aby zapewnić prawidłowe dopasowanie do każdej maszyny. Dzięki doskonałym produktom będziesz mieć mniej przestojów oraz większą skuteczność i wydajność. Dzięki temu zaoszczędzisz cenny czas i pieniądze oraz będziesz mógł poświęcać czas na zarządzanie większymi problemami w ramach swojej działalności, zamiast martwić się o swoje maszyny. Przede wszystkim dzięki sitom łukowym będziesz mieć spokój, wiedząc, że produkt umożliwia działanie z maksymalną wydajnością dzięki ulepszonemu panelowi sitowemu i dłuższej żywotności maszyny.

Leave a reply